-- A Day to Remember

metrobüsü bir hizmet harikası sanan mallar

muhabbeti çok oluyor. bugün de oldu. son 1,5 gündür yaptığım kafein yüklemesinden ötürü etrafa sırıtmakla meşgul olduğum için müdehale edemedim.

motor. metrobüs çok hızlı hayata geçirilebilecek, harika mobilize, seçim ön sevişmesi bir projedir. o çok sarı diyip beğenmediğiniz avrupalılar sera etkisi yaratmamk için elektrik motorlu araçlar kullanırken sen gidip petrol yan ürünü benzinle çalışan otobüslere kim bilir hangi kurla ne kadar dolar veriyorsun. “demiyyolu yapmek meşrefliymiş.” fizibilite çıkarırken sadece yatırım maliyetleri değerlendirilmez. 5-6 yıl gibi uzun bile sayılamayacak bir vadede kendini amorti edebilecek demiryolu dururken leylaları mazota yatırmak nasıl bir projelendirme dehasıdır lan! maliyet olayını geçtim.

e-5’te emniyet şeridi yok. çünkü metrobüsün artık emniyet şeridi. nasıl iş anlamadım. siz bütün oturup e-5 üzerine risk mi oynuyorsunuz?

bozulduğu için sağa çekmiş, durmakta olan kamyona arkadan gelip vuran motorsikletli vatandaş ölmüş. “sağa çekmiş” dediysem çok sağa çekememiş. malum emniyet şeridi yok, sağ şeride çekmiş.

ambulans, itfaiye e-5’e giremiyor. girse, yol alamıyor. nede?n metrobüs taşağını yaya yaya gitsin diye.

özet : günde 300bin kişinin taşınmasıyla haftada 2 insanın hayatını takas edebiliyorsanız; kapın kazmanızı, küreğinizi metrobüs çalışmaları devam ediyor. (bayanlar minik ev aletleriyle de katılabiliyorlarmış seromoniye)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. iyi yazı.

    bi de eşşeğin çükü ve katları mesafede yol yürümek zorunda kaldık metrobüs gelince. bütün kenar mahalleleri dolaşan ıssız-mor ışıklı minibüsler kalktı. lan eskiden bahçeşehir’den topkapı’ya bile minibüs vardı be.