Categories
A Day to Remember

anarşist ülke kuruluyor

bir grup gerizekalı güdümlü yaşamaktaktan sıkıldıysanız,
herhangi bir otoriteye bel bağlamak istemiyorsanız,
sandık-seçim-kadro gibi kavramlardan mideniz bulanıyorsa,
katılın : http://groups.google.com/group/anarsistulke

an itibariyle 17 kişi olan bu güzide topluluk bir an önce dallanıp budaklanıp müsait bir kara parçasına konuşlanmak ister. projeden 62’nin diğer yazarlarına bahsetmedim ama biliyorum ki ada olayını duydukları zaman “abi anarşik gibi gidelim off-shore bankacılığı yaparız” diyecekler. hahaha şaka tabi olur mu öyle şey. bütün hükümetlerin karasuları dışında ahlaklı bir homo erectus gibi yaşayacağım.

8 replies on “anarşist ülke kuruluyor”

herkesin kendi ahlaki yapisinin ve ozgurlugunun oldugunu savunmaz mi ? her turlu gruplasmaya, sınıflandirmaya ve yonetim turune karsi degil midir ?

bir sonraki yorumun konusu: grup psikolojisi evet.

Anarşizmin çıkmazlarından biri de zaten, “tepe yönetimin” sınıf olmasıdır bana göre. :) O yüzden ne anarşizm ne de sınıfsız toplum ütopya gibi bir şeydir. Ama düşünce biçimi olarak ele alınır ise “sorgulaması” beni çeken kısmı. :)

sevgili fakeangel hanımcığım, dediğinizi anladım. yalnız durum şöyle ki anarşist teori hakimiyet ve itaat üzerine kurulmuş devlet örgütüne ve yan kuruluşlarına karşıdır. bugün organizasyon diye tabir edilen kavramın belirli bir hiyerarşisi vardır ya da partiler örgütleyenler iştirakçilerden oluşur. diğer taraftan proje için düşlenenler bu gibi oluşumlardan çok daha farklı. şimdi ben istanbul’da kapı kapı gezsem ve beyaz gömlek giyen insanları kolundan tutup bir yerde toplasam bu bir teşekkül teşkil eder mi? işte adaya çıkarma yapmak isteyen bu adamların olayı da bu. liderlik, örgütlük, fikirlik bir durum yok yani. varsa da topunun tenasül organları kökünden düşüversin. o kadar destek oluyorum.

sevgili vash_the_stampede, dediğinizi anlamadım. bi dolaş gel sen. yarın bu saatte buluşalım.

haha girişteki iddialı lafları ursula hanımın mülksüzler kitabından aşırmışlar

grubu kurma fikrini de o kitabın arkasını okuduktan sonra karar verdiklerine dair şüphelerim var.

gruplasma olursa, liderlik de olur. olmaz demeyin. oluyor. solomon’du suydu buydu, hep calismislar groupthink falan.

aksi olsa zaten, anarsizm utopya olmaktan cikardi. insan faktoru denen seyden de boyle ben gece gece bahsetmeye calismak durumunda kalmazdim.

o yuzden. yatar o is.

yani keske yatmasa da.

ahahha sen olanı söylüyorsun ben olması gerekeni söylüyorum. viva la utopia.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.