Categories
05:45 Hikayeleri

aslı entellektüel gibi sanki

özgüven şahane birşey ama mesaiye ezubesmele ile başlamak lazımmış.tora tora tora sevgili tipografik tavşanseverler. bakın daha ilk cümleden deodorant reklamı neşesiyle selamladım sizi. uzun zamandır yazmıyorum, ama farkedebileceğiniz üzere “yazamamak” gibi zavallı bir girizgahla başlamadım. çünkü yazabilirim.

velhasıl, orta halli bir anonim ortaklığında işe girdim. günlerdir iş yerindeki teknisyenlerin beni soktukları dumur pozisyonundayım. aynen cenin pozu gibi ama gözler sonuna kadar açık ve ayaktayım.  daha ikinci günden 60 yaşındaki bir amcanın “radomedaki deleminasyon en alt frame’e kadar inmiş” lafıyla sarsılmam.. bir diğerinin elinde kalibrasyon kitiyle masama kadar gelip (kit bahane tabi) bana barcelona anılarını kitlemeye çalışması.. hepsi üst üste geldi sevgili okur.

kaçamadığım dialoglardan birini şöyle paylaşayım,
teknisyen amca : hiç tanzanya’da bulundunuz mu
ben : doğrusu bulunmadım (tribe bak, doyyusu bilinmimişmiş)
t.a. : daha yaşınız genç, gidersiniz
ben : siz bulunduz galiba
t.a. : evet, giderseniz uçaktan indiğiniz gibi en yakın bara gidin ve barın en güzel kızına içki ısmarlayın. zaten hepsi naomi gibi
ben : olur mu öyle şey canım ya yüz vermezse
t.a. : saçmalamayın canım beyazsınız bi kere

yarım saat kadar serum gibi aldım bu tanzanya muhabbetlerini sevgili okur. günlerdir uyuyamıyordum ki dün dayının bir tanesi ben atölyede volta atarken “yarrak” diyiverdi. bir kelimeyi duyduğuma bu kadar sevdiğimi daha hatırlamıyorum. dayı beni farkedince öksürdü falan. ben bu arada içimden “yarrak yaa, yarrak tabi ne barcelonası mınakoyayım” diyorum. ben mühendisim, sen teknisyen. ben derim pensacola, sen de yarrak. gel gel puştluğa gel sevgili okur. hazımsızlık böyle birşey. osurduğum vakit mangalda kül bırakmayan ben, mavi yakalıları nasıl da hor görüyorum.

şimdi bunun başlıkla alakası var ulan diyeceksiniz. nasıl yarak değil yarraksa. aynen o şekil, entellektüel olmalı. ayrıca taşşak da var. yine de doğrusunu tuna kiremitçi bilir, ses edemeyiz.

2 replies on “aslı entellektüel gibi sanki”

senin yüzünden anneme yazdığım blogu gösteremeyorum, hep ahlaksız içerikle dolduruyorsun blogu. annem buraya yazdığımı görse beni umreye yollar

Benzer şekilde abaza-abazan ikilemi vardır. Şahsen abazan yazacekken parmağım sondaki n’ye gitmiyor, milyonlarca kez ben ve benimle aynı kaderi paylaşan kardeşlerimin içinde bulunduğu ruh halini dışavurmak için kullandığı o güzide kelimenin sonuna n eklemek içimden gelmiyor. Ben de okunduğu gibi abaza yazıp geçiyorum, sonra dangalığın teki çıkıp “Abaza bir ırktır, doğru yazılışı abazan, mıymıymıy, wikipedia gibi adamım” tarzı laflar edip asabımı bozuyor. Ben de dellenip anasını sikiyorum sonra al başına belayı, babayla uğraş falan filan, yoruyor adamı. Lütfen biraz daha duyarlı olalım bu konuda.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.